Ana Sayfa
Hakkımızda
Ürünler
Prosesler
Laboratuvar ve Teknik Destek
İletişim
GALVANO KİMYASALLARI , METAL KAPLAMA KİMYASALLARI
Güven Galvano Kimyasalları ve San. Tic. Ltd. Şti.
Ön İşlem Prosesleri
Dekoratif Kaplama Prosesleri
Fonksiyonel Kaplama Prosesleri
Akımsız ve Renklendirme Prosesleri
Prosesler

Galvano Kimyasalları Prosesleri genel olarak ön işlem prosesleri ve kaplama prosesleri olarak ayrılmaktadır. Ön işlem prosesleri malzemeyi kaplama işlemine hazırlama prosesleridir ve genellikle temizleme işlemi akla gelmektedir. Sıcak yağ alma , elektrikli yağ alma , ultrasonik yağ alma , asit işlemleri bu başlık altında ele alınmaktadır.

Dekoratif kaplama ; metal , zamak , pirinç , plastik gibi malzemelerin renk ve görünümlerinin daha güzel ve dikkat çekici olabilmesi amacıyla yapılan kaplama türüdür. Örneğin nikel kaplama , krom kaplama , gümüş kaplama , altın kaplama , siyah nikel kaplama , asitli bakır kaplama gibi. 

Fonksiyonel kaplama ise görünümle beraber malzemenin daha çok korozyon direnci gibi dış etkenlerden korunması amacı ile uygulanan kaplama türüdür. Örneğin Çinko kaplama , alaşımlı çinko kaplamalar , fosfat kaplama türleri  gibi.

Aynı zamanda tüm bu kaplama türlerinin daha uzun süre dayanıklı olabilmesi için uygulanan son işlemler de mevcuttur. Örneğin dekoratif kaplama türlerinin üzerine uygulanan akımlı vernik yada diğer adıyla elektroforetik lak , fonksiyonel kaplama türlerinin üzerine uygulanabilen su bazlı lak lar gibi.


Ana Sayfa HakkımızdaÜrünlerProseslerLaboratuvar ve Teknik Destekİletişim
Yüzey İşlem Kimyasalları Metal Kaplama Kimyasalları