Ana Sayfa
Hakkımızda
Ürünler
Prosesler
Laboratuvar ve Teknik Destek
İletişim
GALVANO KİMYASALLARI , METAL KAPLAMA KİMYASALLARI
Güven Galvano Kimyasalları ve San. Tic. Ltd. Şti.
Ana Sayfa

Galvano sözcüğü, her ne kadar bazı insanlara  bir anlam ifade etmese de aslında günlük hayatta her mekan da içiçe olduğumuz , kafamızı nereye çevirsek görebileceğimiz bir örneği mevcuttur. Örneğin lavabo da ellerimizi yıkarken gördüğümüz musluk nikel krom kaplama, duvara bir tablo asacağımız zaman kullandığımız vida çinko kaplama, aksesuar olarak kullandığımız saatlerin bir kısmı altın kaplama, giydiğimiz hırkanın üzerindeki fermuar beyaz bronz(free nikel) kaplama olup tüm bu kaplamalar galvano sektörünün nihai ürünleridir.                                                                  

Teknik olarak bakıldığında , Kimya bilim dalının bir alt kategorisi olan "elektrokimya" temellerine dayanan galvano ya da metal kaplama, genel olarak bir metalin korozyondan korunması yada görsel olarak daha güzel bir görünüme kavuşması amacıyla başka bir metal ile kaplanması olayıdır.                                                              


    

Galvano Kimyasalları ise genel olarak galvano ve metal yüzey işlem proseslerinde kullanılan tüm kimyasal ve hammaddeleri içermektedir.

Yüzey İşlem Kimyasalları; malzeme yüzeyinde akımlı ya da akımsız olarak çeşitli etkiler gerçekleştirmektedir. Örneğin çinko kaplama yapılmış bir parçanın üzerine yapılacak akımsız pasivasyon yöntemi ile parça sarı, siyah , yeşil gibi renkler alabilirken free nikel kaplanmış bir parça akımlı siyah free prosesi ile antrasit bir görünüme kavuşabilmektedir.

Firmamız , Galvano Kimyasalları ve Yüzey İşlem Kimyasalları geniş ürün portföyü ve stokları ile sektöre hizmet vermektedir.

Metal Kaplama Kimyasalları özetle metal kaplama proseslerinde kullanılan tüm kimyasalları kapsar. Metal Kaplama ise bir metalin korozyon önleme ve/veya daha güzel bir görünüm elde etmek amacıyla diğer bir metal ile kaplanması olayıdır. Metal Kaplama ön işlem kimyasalları genel de metalin temizlenmesi amacıyla kullanılan kimyasallardır. Sıcak Yağ alma , Asidik yağ alma , elektrikli yağ alma gibi.


 Betatec Sülfürik Asit ve Hidroklorik Asit satışlarımız devam etmektedir. 

Ana Sayfa HakkımızdaÜrünlerProseslerLaboratuvar ve Teknik Destekİletişim
Yüzey İşlem Kimyasalları Metal Kaplama Kimyasalları